Zestawy ALL IN ONE w kolorze Twojego grzejnika, czyli grzejnik jako element dekoracji wnętrza

Zestawy ALL IN ONE w kolorze grzejnika!

Zestawy ALL IN ONE w kolorze Twojego grzejnika, czyli grzejnik jako element dekoracji wnętrza

Dlaczego niektóre dodatki do wnętrz dobieramy pieczołowicie, wręcz z pietyzmem, a inne całkowicie ignorujemy? Niewiele potrzeba, by zaburzyć spójny wygląd salonu, sypialni bądź łazienki. Źle dobrana armatura grzejnikowa zepsuje pracę najlepszego nawet architekta wnętrz.

vario term

Urządzasz dom lub mieszkanie? Funkcjonalnie nie znaczy nieestetycznie

Często popełnianym błędem przy urządzaniu domu lub mieszkania jest dzielenie wyposażenia na funkcjonalne i dekoracyjne. Tymczasem obie te cechy można bardzo łatwo połączyć. Widać to wyraźnie w przypadku dobierania armatury sanitarnej lub elementów oświetlenia. Dbałość o spójność baterii łazienkowych i kuchennych jest doprawdy godna podziwu. Podobne zaangażowanie widać przy doborze oświetlenia. Stylistyka opraw, kloszy, kształtu żyrandoli, liczba źródeł światła – nic nie jest pozostawione przypadkowi.

vario term

Dlaczego więc armatura grzejnikowa bardzo często jest dziełem przypadku? Przecież widać ją tak samo wyraźnie, jak krany i pokrętła w łazience! Ba! Czasem nawet bardziej rzuca się w oczy, bo to grzejnik jest tym mocno eksponowanym w łazience dodatkiem, szczególnie jeśli wisi na linii wzroku.

vario term

Polski producent armatury grzejnikowej, firma Vario Term, całkowicie zrewolucjonizował spojrzenie na termostaty i zawory. To już nie tylko obowiązkowe dodatki, których wygląd jest z góry przewidziany, ale sposób na sprawienie, by banalny grzejnik stał się kaloryferem dekoracyjnym. Zestaw All in One to nowy sposób na stare problemy. Od dziś grzejniki wyglądają zupełnie inaczej.

Jak nie powinien wyglądać grzejnik

vario term

Zawór grzejnikowy i głowica termostatyczna (to to pokrętło, którym regulujemy temperaturę grzejników) nie są sprzedawane w komplecie z grzejnikami. Kupuje się je osobno i bardzo często jest to wybór losowy – najtańszy lub najłatwiej dostępny. Na pewno każdy dobrze zna z widzenia białe głowice termostatyczne i niklowane zawory. Mało tego – przyzwyczailiśmy się do nich i nierzadko sądzimy, że to jedyne możliwe rozwiązanie. W efekcie często można zobaczyć starannie zaaranżowane wnętrza ze źle dobranymi zaworami i głowicami. Nie tylko łazienka straci na urodzie przy takim aranżacyjnym grzechu. Tym bardziej źle będzie wyglądał grzejnik w salonie, jeśli jego armatura będzie przypadkowa. Trzeba pamiętać, że grzejniki produkowane są dziś w praktycznie dowolnych kolorach. Dlaczego więc wszystkie mają mieć białe głowice?

All in One – kompletny zestaw armatury grzejnikowej

vario term

All in One to zestaw armatury grzejnikowej produkowany przez wspomnianą wyżej firmę Vario Term. Właściwie należałoby powiedzieć zestawy, bo różnią się między sobą nie tylko zawartością, ale i kolorem.

vario term

Co znajdziemy w zestawie All in One? Różnego rodzaju zawory (w zależności od potrzeb eleganckie lub ekskluzywne) oraz głowice termostatyczne Prestige lub Picco. Wysoka jakość głowicy Picco idzie w parze z jej minimalistycznym wyglądem. To obecnie najmniejsza dostępna w sprzedaży głowica termostatyczna. Uzupełnieniem zestawu są akcesoria maskujące – złączki, rozety, tuleje, adaptery.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to jest ona praktycznie nieograniczona. Podstawowa oferta zawiera zestawy All in One w dwudziestu najbardziej popularnych kolorach, ale na życzenie klienta można zrobić zestaw w dowolnym kolorze z palety RAL. To istotne z punktu widzenia użytkownika, bo dziś kaloryfery dekoracyjne przyjmują praktycznie dowolne barwy. To też wyraźny sygnał dla architektów i dekoratorów – era lekceważenia wyglądu grzejników dobiegła końca. Dziś ich prezencja jest tak samo ważna, jak baterii, klamek, uchwytów szafek czy karniszy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce dla projektantów i architektów: https://varioterm.pl/do-pobrania/dla-projektantow-i-architektow.

vario term

Armatura grzejnikowa – czym się kierować przy jej wyborze

Na pewno funkcjonalnością, bo system grzewczy w domu jest bardzo istotny. Armatura grzejnikowa musi być najwyższej jakości, spełniać wszystkie wymogi formalne, posiadać certyfikat ETA, spełniać wymagania ustawy o systemie oceny zgodności. Certyfikat ISO 9001:2015 zapewnia o wdrożonym w firmie systemie zarządzania jakością.

Kiedy najwyższa jakość została potwierdzona, warto zwrócić uwagę na aspekty techniczne: czy przyłącze będzie proste, czy kątowe, z prawej, czy lewej strony grzejnika. Na końcu trzeba ocenić wygląd grzejnika i dopasować do niego głowicę termostatyczną tak, by nie wystawała poza grzejnik. Ponadto kolorystykę armatury warto dobrać do kolorystyki grzejnika. Matowy grzejnik powinien mieć matową armaturę, chromowany chromowaną itp.

Grzejniki i dołączona do niego armatura nie muszą być tym elementem wystroju wnętrza, który omijamy wzrokiem. Wręcz przeciwnie! Dobrze skompletowane wyposażenie może przyciągać wzrok i stać się dodatkowym elementem dekoracji. Warto poeksperymentować i dobrać armaturę grzejnikową w kolorze dekoracyjnych dodatków – poduszek, ceramiki, ramek na zdjęcia itp. Sam grzejnik może być w kolorze ściany lub podłogi. A to zaledwie jedna z opcji. Jeśli popatrzymy na grzejnik jak na użytkową dekorację, pomysły na jego wygląd zaczną się mnożyć.

vario term

Źródło: Vario Term

Dodano: 13 listopada 2020 | 14:37

Lat działalności

Dostawców

Produktów