Metalpol

METALPOL, kontynuująca tradycje Fabryki Armatury i Odlewni Węgierska Górka , jest jednym z najstarszych zakładów branży odlewniczej w Polsce: huta żelaza, poprzedniczka dzisiejszej odlewni, została założona w roku 1838.

METALPOL to Firma która pragnie się rozwijać, zdobywać nowe rynki zbytu i zaspokajać ciągle rosnące wymagania Klientów, stawiając na systemy zarządzania jakością jako wektor rozwoju.

Spółka już w 2000 roku wdrożyła systemem zarządzania jakością ISO 9001 a w roku 2005 system jakości zgodny ze specyfikacją ISO/TS 16949.

METALPOL jest producentem:

- odlewów z przeznaczeniem dla przemysłu samochodowego i maszynowego, sektora rolniczego, budownictwa i robót publicznych oraz górnictwa, z żeliwa szarego EN-GJL-200, 250, 300 oraz z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-400-15, 500-7, 600-3, 700-2
- wyrobów dla kolejnictwa
- armatury przemysłowej: zasuwy klinowe kołnierzowe z miękkim uszczelnieniem z żeliwa sferoidalnego, zasuwy gwintowane z żeliwa sferoidalnego, hydranty nadziemne i podziemne, skrzynki uliczne do zasuw i hydrantów, studnie wodomierzowe
- kształtek kołnierzowych z żeliwa szarego i sferoidalnego

źródło: Metalpol

Lat działalności

Dostawców

Produktów